Vill du veta mer

Kontakta oss

Våra kunders framgång är vår främsta drivkraft. Vi hjälper dig som tillverkar livsmedel, hela vägen från inspiration och idé, smaksättning och utveckling av produkter och recept till leverans av ett stort kvalitetssäkrat sortiment av kryddor, andra ingredienser och unika blandningar för din produktion.

Välkommen att kontakta oss för mer information

Bocka för den kategori som passar ditt ärende så kommer du till våra kontaktpersoner.

 

Vill du komma direkt till orderkontoret? Ring 044 585 01 eller maila: order@culinar.se

VD

Håkan Christensson
Telefon: +46 (0)44 587 01
E-post: hakan.christensson@culinar.se

Kvalitet & Miljö

Khirim Fager
Telefon: +46 (0)44 587 59
E-post: khirim.fager@culinar.se

HR - Personal

Viktoria Rosén
Telefon: +46 (44) 585 06
E-post: viktoria.rosen@culinar.se

Försäljning

Jan Léwen
Telefon: +46 (0)44 585 20
E-post: jan.lewen@culinar.se

Utveckling

Rickard Albin
Telefon: +46 (0)44 587 49
E-post: rickard.albin@culinar.se

Norden

Christian Freed
KAM
Telefon: +46 (0)44 585 26
E-post: christian.freed@culinar.se

Sverige - region syd

Leif Johansson
KAM
Telefon: +46 (0)44 585 23
E-post: leif.johansson@culinar.se

Sverige - region väst

Rikard Taylor
KAM
Telefon: +46 (0)76 721 34 83
E-post: rikard.taylor@culinar.se

Sverige - region norr

Fredrik Fröjd
KAM
Telefon: +46 (0)44 585 21
E-post: fredrik.frojd@culinar.se

Norden

Johan Lantau
KAM
Telefon: +46 (0)044 587 36
E-post: Johan.lantau@culinar.se

Export

Anders Mellgren
KAM
Telefon: +46 (0)44 587 27
E-post: anders.mellgren@culinar.se

Norden

David Rydstedt
KAM
Telefon: +46 (0)44 585 44
E-post: david.rydstedt@culinar.se

Norge

Alimenta
Distributör
Telefon: +47 67 07 38 00
E-post: info@alimenta.no
http://www.alimenta.no

Råvaror

Henrik Nilsson
Telefon: +46 (0)44 585 28
E-post: henrik.nilsson@culinar.se

Produktion

Peter Åkesson
Produktion
Telefon: +46 (0)44 587 60
E-post: peter.akesson@culinar.se

Logistik

Thomas Johansson
Telefon: +46 (0)44 585 17
E-post: thomas.johansson@culinar.se

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen av vår webbplats. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du detta. Läs mer