Culinars fabrik

Vill du veta mer

Kontakta oss

Våra kunders framgång är vår främsta drivkraft. Vi på Culinar hjälper dig som tillverkar livsmedel, hela vägen från inspiration och idé, smaksättning och utveckling av produkter och recept till leverans av ett stort kvalitetssäkrat sortiment av kryddor, andra ingredienser och unika blandningar för din produktion.

Välkommen att kontakta oss för mer information

Bocka för den kategori som passar ditt ärende så kommer du till våra kontaktpersoner.

 

Vill du komma direkt till orderkontoret? Ring 044 585 01 eller maila: order@culinar.se

VD

Håkan Christensson
CEO
Telefon: +464458701
E-post: hakan.christensson@culinar.se

Försäljning

Jan Léwen
Sales and Marketing Manager
Telefon: +464458520
E-post: jan.lewen@culinar.se

Produktutveckling

Malin Thors Rosenquist
Head of Product Development
Telefon: +464458744
E-post: malin.rosenquist@culinar.se

Kvalitet & Miljö

Khirim Fager
Quality- & Sustainability Manager
Telefon: +46 (0)44 587 59
E-post: khirim.fager@culinar.se

Inköp

Ann-Sofie Fröberg
Supply Chain Manager
Telefon: +464458533
E-post: ann-Sofie.froberg@culinar.se

HR - Personal

Viktoria Rosén
Human Resources Manager
Telefon: +464458506
E-post: viktoria.rosen@culinar.se

Sverige - region syd

Leif Johansson
KAM
Telefon: +464458523
E-post: leif.johansson@culinar.se

Sverige - region väst

Rikard Taylor
KAM
Telefon: +46767213483
E-post: rikard.taylor@culinar.se

Sverige
- region norr

Fredrik Fröjd
KAM
Telefon: +464458521
E-post: fredrik.frojd@culinar.se

Sverige

Johan Lantau
KAM
Telefon: +464458736
E-post: Johan.lantau@culinar.se

Sverige

Daniel Bloom
KAM
Telefon: +464458522
E-post: daniel.bloom@culinar.se

Export

Anders Mellgren
KAM
Telefon: +464458727
E-post: anders.mellgren@culinar.se

Norden

Johan Anderberg
Business Manager
Telefon: +4644286569
E-post: johan.anderberg@culinar.se

Norge

Alimenta
Distributör
Telefon: +4767073800
E-post: info@alimenta.no
http://www.alimenta.no

Finland

tPlus
Distibutör
Telefon: +358103213086
E-post: tiina.varkoi@tplus.fi
http://www.tplus.fi

Produktion

Peter Åkesson
Production Manager
Telefon: +464458760
E-post: peter.akesson@culinar.se

Logistik

Thomas Johansson
Supply chain Developer
Telefon: +464458517
E-post: thomas.johansson@culinar.se
Ann-Sofie Fröberg
Supply Chain Manager

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen av vår webbplats. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du detta. Läs mer