Culinars fabrik

Vill du veta mer

Kontakta oss

Våra kunders framgång är vår främsta drivkraft. Vi på Culinar hjälper dig som tillverkar livsmedel, hela vägen från inspiration och idé, smaksättning och utveckling av produkter och recept till leverans av ett stort kvalitetssäkrat sortiment av kryddor, andra ingredienser och unika blandningar för din produktion.

Välkommen att kontakta oss för mer information

Bocka för den kategori som passar ditt ärende så kommer du till våra kontaktpersoner.

 

Vill du komma direkt till orderkontoret? Ring 044 585 01 eller maila: order@culinar.se

VD

Hans Holmstedt
CEO
Telefon: +464458701
E-post: hans.holmstedt@lyckeby.com

Försäljning

Jan Léwen
Sales and Marketing Manager
Telefon: +464458520
E-post: jan.lewen@culinar.se

Produktutveckling

Tf Jens Bengtsson
Head of Product Development
Telefon: +464458744
E-post: jens.bengtsson@kockens.se

Kvalitet & Miljö

Khirim Fager
Quality- & Sustainability Manager
Telefon: +46 (0)44 587 59
E-post: khirim.fager@culinar.se

Supply Chain

Ann-Sofie Fröberg
Supply Chain Manager
Telefon: +464458533
E-post: ann-Sofie.froberg@culinar.se

HR - Personal

Maria Forsblom
HR Business partner
Telefon: +46 (0)44 590 96 03
E-post: maria.forsblom@lyckeby.com

Sverige - region syd

Leif Johansson
KAM
Telefon: +464458523
E-post: leif.johansson@culinar.se

Sverige - region väst

Rikard Taylor
KAM
Telefon: +46767213483
E-post: rikard.taylor@culinar.se

Sverige
- region norr

Fredrik Fröjd
KAM
Telefon: +464458521
E-post: fredrik.frojd@culinar.se

Sverige

Daniel Bloom
KAM
Telefon: +464458522
E-post: daniel.bloom@culinar.se

Sverige

Ulrika Forsberg
KAM
Telefon: +46730522614
E-post: ulrika.forsberg@culinar.se

Europa

Anders Mellgren
KAM
Telefon: +464458727
E-post: anders.mellgren@culinar.se
Mikael Espling
Affärsområdeschef Snacks
Telefon: +46733031088
E-post: mikael.espling@culinar.se

Norge

Alimenta
Distributör
Telefon: +4767073800
E-post: info@alimenta.no
http://www.alimenta.no

Finland

tPlus
Distibutör
Telefon: +358103213086
E-post: tiina.varkoi@tplus.fi
http://www.tplus.fi

Produktion

Peter Åkesson
Production Manager
Telefon: +464458760
E-post: peter.akesson@culinar.se
Ann-Sofie Fröberg
Supply Chain Manager

Kundservice

Björn Henningsson
Customer Service Manager
Telefon: 04458592
E-post: bjorn.henningsson@culinar.se

Inköp

Therese Zimmerdahl
Purchasing Manager
Telefon: 04458531
E-post: therese.zimmerdahl@culinar.se

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen av vår webbplats. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du detta. Läs mer